Dzisiaj jest .
Aktualności
SKŁODOWSKA POMAGA - ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA 

Drodzy uczniowie, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę na rzecz mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Brańszczyku.

 

Zbiórkę będziemy prowadzić od 22 maja do 14 czerwca 2023 r.

Dary naszych serc zostaną przekazane 22 czerwca przez WIP oraz Młodzieżową Radę Miejską w Wyszkowie.

Prosimy o przynoszenie nowych artykułów odpowiednich dla seniorów:

v  Słodyczy (wskazane słodycze miękkie tj.: biszkopty (z galaretką), mleczko w czekoladzie, miękkie cukierki, chrupki kukurydziane, mleczne kanapki itp.);

v  Środków higieny osobistej (chusteczki nawilżające, mydło w kostce i w płynie, żele/płyny do mycia ciała, pasta do zębów, szczoteczki do zębów – miękkie, szampony do włosów, krem do rąk i do twarzy, śliniaki higieniczne dla dorosłych itp.);

v  Artykułów plastycznych wykorzystywanych w arteterapii i animacji wolnego czasu (zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, flamastry,produkty do zdobienia i dekoracji, farby, pędzle, modelina, plastelina, bibuła długopisy, ołówki itp.).

 

Dołączmy do zbiórki artykułów przydatnych naszym seniorom.

Osoby odpowiedzialne za odbiór artykułów to:

- Aneta Kasjaniuk-Pawlak (sala 09 w godzinach popołudniowych);

- Agnieszka Lutkowska (gabinet pedagoga szkolnego (pokój 104) w godzinach przedpołudniowych).

    

Utworzony 2023-05-23 08:23:24 przez Aktualności Aktualności.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

W ramach obchodzonego 23 kwietnia Dnia Książki i Praw Autorskich oraz obchodzonego, a  wcześniejDnia Czytania Tolkiena, biblioteka szkolna zaprosiła na spotkanie z uczniami klasy I LLA panią Sylwię Jaworską, bibliotekarkę z Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie, pasjonatkę literatury fantastycznej. Pani Sylwia w rozmowie z uczniami nawiązała do różnych świąt, w których główną rolę odgrywa książka. Mówiąc o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich posłużyła się przykładami, które uświadomiły młodzieży konieczność stosowania praw autorskich w codziennym posługiwaniu się różnymi źródłami informacji.

 Następnie w przebraniu elfa, poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, aktywizujące młodzież do myślenia i działania. Korzystając z prezentacji multimedialnej, opowiedziała o twórczości J.R.R. Tolkiena, zwracając uwagę na niezwykłą popularność jednego utworu „Hobbita”, który zajmuje 3 miejsce na świecie pod względem ilości sprzedanych książek jednotomowych. Uczniowie z chęcią przypomnieli wspólnie główne wątki tego utworu, po czym przystąpili do działań praktycznych. Z otrzymanych materiałów, w grupach tworzyli plansze do gry nawiązującej do treści książki. Na koniec zajęć uczniowie grali na własnych planszach, a także wymieniali się pomiędzy zespołami. Dało to im wiele radości i satysfakcji z wykonanych zadań.

Młodzież i bibliotekarki dziękują pani Sylwii za tę bardzo interesującą formę propagowania czytelnictwa. 

Utworzony 2023-05-19 14:46:21 przez Aktualności Aktualności.
Upamiętnienie Konstytucji 3 Maja

By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość

28 kwietnia uczniowie klas I LOP, II TT, II LOS, II TG, III TCp oraz IV TCp pod kierunkiem nauczycieli Urszuli Salwin i Mileny Czarnik przedstawili społeczności szkolnej wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Hymnu narodowego, po czym  narratorzy przybliżyli zarys historyczny poświęcany obradom Sejmu Czteroletniego i Ustawy Rządowej z 1791 r. Całość uroczystości wzbogacono recytacją wierszy m.in. „Trzeci Maj”, „Rocznica”, satyr „Zagadki Sejmu Czteroletniego” i „Na Króla”. Wiersze przeplatały się z utworami „Witaj majowa jutrzenko”, „Uwierz Polsko” i „Miejcie nadzieję”. Upamiętnienie Konstytucji 3 Maja było okazją do mówienia o patriotyzmie,  wolności i ojczyźnie.                                                                                     

Utworzony 2023-05-19 14:38:50 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2023-05-19 14:53:12 przez Aktualności Aktualności.
W ŚWIECIE MITÓW

W ŚWIECIE MITÓW

23 kwietnia czteroosobowe zespoły uczniów z jedenastu klas pierwszych naszej szkoły, wzięły udział w międzyklasowym konkursie „W świecie mitów”, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Zadania konkursowe dotyczyły treści zawartych w najpopularniejszym w Polsce utworze Jana Parandowskiego  „Mitologia”, w którym autor w bardzo interesujący i przystępny dla czytelników sposób przedstawił zawiłości antycznego świata. Przygotowując się do konkursu, uczniowie najpierw na lekcjach języka polskiego, a później samodzielnie odkrywali tajemnice dwóch najważniejszych starożytnych kultur: greckiej i rzymskiej.

Największą znajomością mitów wykazały się następujące klasy:

 I miejsce – klasa I LOS

II miejsce – klasy: I TT i I LOP

III miejsce – klasa I LLA

Zwycięzcom konkursu gratulujemy

Utworzony 2023-05-19 14:31:26 przez Aktualności Aktualności.
Skłodowska zaprasza ósmoklasistów

      Wielkimi krokami zbliża się postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów klas ósmych, zespół ds. promocji szkoły ze Skłodowskiej zorganizował wyjazdy do szkół podstawowych na terenie powiatu wyszkowskiego.

Na przełomie marca i kwietnia odwiedziliśmy 32 placówki i spotkaliśmy się z uczniami ponad 50 klas. Młodzież wykazała żywe zainteresowanie nie tylko naszą  bogatą ofertą kształcenia ale także wieloma informacjami przydatnymi przy naborze . Ósmoklasiści zadawali pytania m.in. o terminarz rekrutacji, różnice w kształceniu w różnych typach szkół, zaplecze dydaktyczne.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji każdej szkoły podstawowej za możliwość spotkań z uczniami i życzliwe przyjęcie. Młodzieży, gratulujemy dojrzałej postawy i życzymy trafnych wyborów edukacyjnych.

Przypominamy, że wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej naszej szkoły. https://zs1wyszkow.edu.pl/ 

                                                                                                                  Zespół ds. promocji szkoły

Utworzony 2023-05-10 12:36:18 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2023-05-10 12:40:10 przez Aktualności Aktualności.
Master of Vector

                      

W dniu 26 kwietnia został przeprowadzony szkolny etap konkursu ogólnopolskiego „Master of Vector”. Wzięli w nim uczniowie klas TCPG którzy zostali wyłonienie z klasowych etapów konkursu.

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniem zmiany i odwzorowania podanego zdjęcia na obiekt wectorowy.

Prace uczniów były na wysokim poziomie i odzwierciedlały bardzo dobra znajomość programów graficznych.

Wszystkim uczestnikom tego etapu gratulujemy zmierzenia się z zadaniem. Teraz czeka laureatów 1 i 2 miejsca udział w etapie ogólnopolskim – życzymy powiedzenia.

Wyniku szkolnego etapu:

1 miejsce – Jakub Perczyński (3TCp)

2 miejsce – Sofia Yavtashenko (2 TCp)

3 miejsce – Szczesna Dominika (2 TCp)

Wyróżnienie:

Konarzycka Oliwia (2 Tcp)

Urbanowska Weronika (3 TCp)

 

Utworzony 2023-05-10 12:01:30 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2023-05-10 12:18:38 przez Aktualności Aktualności.
VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX”

                    VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MATEX”

dla uczniów klas maturalnych

W dniu 13 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "MATEX" dla uczniów klas maturalnych. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów z następujących klas: IV LSa, IV LPp, IV TCg,  IV THg, IV TGg, IV TB.
Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami podsumowującymi ich przygotowania do zbliżającej się matury z matematyki.  Zadania obejmowały swoim zakresem wszystkie treści programowe realizowane na lekcjach w szkole średniej.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały: Maria Czestkowska i Iwona Kordyszewska - Stryjek.

 Komisja w składzie: Maria Czestkowska, Iwona Kordyszewska-Stryjek, Danuta Książek wyłoniła następujących laureatów:

·         I miejsce - ex aequo Natalia Chrostowska z kl. IV THg i Hubert Poliński z kl. IV TBg

·         II miejsce - ex aequo Ewa Woźnica z kl. IV LSa i Bartłomiej Oleksiak z kl.  IV TB

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Nauczyciele matematyki

Utworzony 2023-05-08 21:40:56 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2023-05-09 14:12:15 przez Aktualności Aktualności.
Kolejni Absolwenci opuścili mury „Skłodowskiej”

Kolejni Absolwenci opuścili mury „Skłodowskiej”

28 kwietnia 2023 r. 187 uczniów klas maturalnych zakończyło naukę w Zespole Szkół Nr1. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Swoją obecnością zaszczycił społeczność szkolną Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego  Pan Leszek Marszał. 

Czytaj całość ...

Utworzony 2023-05-07 22:42:04 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2023-05-10 12:14:43 przez Aktualności Aktualności.
I Wojewódzki Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Zainspiruj się Kochanowskim”

 I Wojewódzki Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Zainspiruj się Kochanowskim”

Dnia 26.04.2023r. uczniowie ze Skłodowskiej wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Plastycznym „Zainspiruj się Kochanowskim”, który odbył się w Zespole Szkół Nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.

Laureaci szkolnych konkursów: recytatorskiego zaprezentowali zgromadzonej publiczności wspaniałą poezję „ojca literatury polskiej”. Wyjątkowa dekoracja, którą stanowiły wyróżnione prace plastyczne uczniów, podkreśliła rangę uroczystości.

Z dumą informujemy, że  w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Zainspiruj się Kochanowskim” I i II miejsca zdobyli :

Wiktor Marcinkiewicz z klasy III TC i Alicja Mróz z klasy III LOP.

Zwycięzcami Konkursu Plastycznego zostali: 

Weronika Rudnik z klasy IV TCg, która zajęła II miejsce i  Adrian Białobrzeski  z klasy IV LSb- laureat III miejsca.

Gratulujemy zwycięzcom.                                          

                                                                                                Karina Gnatkowska

                                                                                          Marzanna Siemienowska

Utworzony 2023-04-27 16:04:15 przez Aktualności Aktualności.
KONKURS WIEDZY LITERACKIEJ DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

KONKURS WIEDZY LITERACKIEJ  DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

 

23 marca w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się Konkurs Wiedzy Literackiej dla uczniów klas maturalnych. Udział w nim wzięli przedstawiciele każdego oddziału, który już za chwilę kończy edukację w naszej szkole.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodzieży, pogłębienie wiedzy z zakresu języka polskiego, a przede wszystkim kształtowanie szacunku dla polskiego i europejskiego dziedzictwa literacko -  kulturowego. Maturzyści mogli zmierzyć się z zagadnieniami obejmującymi treści podstawy programowej przewidzianej na ten etap kształcenia. Była to też doskonała możliwość powtórki materiału do egzaminu.

Uczniów do konkursu przygotowały panie polonistki ze Skłodowskiej, a nad prawidłowym przebiegiem czuwały Anna Kordyszewska i Katarzyna Zglinicka.

Laureatami konkursu zostali:

I MIEJSCE – Aleksandra Rytelewsa, klasa 4 LSp b

II MIEJSCE – Julia Trojan, klasa 4 LSp b

III  MIEJSCE – Maksymilian Zalewski klas 4 TBg

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                     Nauczyciele języka polskiego


Utworzony 2023-04-24 09:13:35 przez Aktualności Aktualności. Ostatnio modyfikowany 2023-04-24 09:19:39 przez Aktualności Aktualności.
GALERIA ZDJĘĆ
Przejdź do Galerii
Ostatnio dodane:
photo_newest
Copyright © 2018 by Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Zamknij Strona stosuje tzw. cookies przede wszystkim aby ułatwić korzystanie z witryny. Użytkownicy serwisu mogą samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych plików cookies.