STAŻ W BARCELONIE

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 z opiekunami p. Ewą Nowak-Kowalską oraz p. Katarzyną Sawicką dzięki funduszom europejskim w dniach od 2.07. do 28.07.2023 roku udała się do Barcelony w celu odbycia praktyki zawodowej w ramach programu Erasmus+.

Podczas praktyki uczniowie z technikum architektury krajobrazu, technikum budowlanego, technikum usług hotelarskich , technikum usług kelnerskich, technikum cyfryzacji zdobywali nowe umiejętności, doskonalili zdobytą wiedzę.

Podczas pobytu w Barcelonie realizowane były elementy kulturowe. Młodzież podziwiała secesyjne projekty Gaudiego, a szczególnie słynny kościół Sagrada Familia, budowany od 1882 roku ( planowane zakończenie to rok 2026!), Barcelonę historyczną oraz współczesną m.in. oceanarium, interesujące zoo, stadion FC Barcelona. Jedną z atrakcji było zdobycie góry Montserrat na której mieści się opactwo Matki Bożej.

Przez cały okres praktyki uczniowie uczyli się samodzielności, współdziałania w grupie, wzajemnej pomocy, odpowiedzialności za siebie i innych członków grupy.

Doskonalili słownictwo i umiejętności porozumiewania się w obcym języku. Przełamywali bariery konwersacji i coraz śmielej posługiwali się językiem angielskim , a nawet hiszpańskim.

W wolnych chwilach korzystali  z  udogodnień hotelowych czyli basenu, siłowni, boiska do piłki siatkowej i koszykowej.

Uczniowie ze Skłodowskiej mimo miesięcznej rozłąki z rodziną oceniają praktykę, jako bardzo udaną. Nawiązali nowe relacje, zrozumieli, jak ważna jest nauka języka obcego, nauczyli się nowych rzeczy, których nie ma w programach szkolnych. Wszystko to procentuje!

Z programu Erasmus+ może skorzystać każdy uczeń. Warunek to wysoka średnia ocen i wysoka frekwencja.  Warto na te dwie rzeczy zwrócić uwagę przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym bo kolejne mobilności w ramach programu Erasmus+ czekają na realizację.