Aktualności › SKŁODOWSKA ŚWIĘTOWAŁA

Skłodowska świętowała

6 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie obchodziliśmy Święto Szkoły oraz Dzień Dziecka. Najpierw wychowawcy spotkali się z uczniami w  klasach, a następnie wszyscy udali się na halę sportową, gdzie zebranych powitał Dyrektor Szkoły – Pan Marian Popławski. Dyrektor podziękował gościom za przybycie na uroczystość: Pani Iwonie Wyszyńskiej - przewodniczącej Rady Powiatu, Pani Marzenie Dyl -Staroście, Panu Tadeuszowi Kuchta - wicestaroście, Pani Agnieszce Deptuła - naczelnikowi Wydziału Edukacji, Pani Małgorzacie Szewczyk - dyrektor PPP, Pani Alicji Zapolskiej - dyrektor Placówki OW oraz Panu Wojciechowi Borys i Katarzynie Borys-Pytlak - zawodnikom Sekcji Rugby Legii Warszawa. Głos zabrała Pani Iwona Wyszyńska – przewodnicząca Rady Powiatu oraz Pani Marzena Dyl – starosta życząc wszystkim udanej zabawy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli zaproszonym gościom upominki. Zawodnicy Sekcji Rugby otrzymali pamiątkowe medale. Pani Anna Ludwiczak wraz z uczniami klasy 1 LOS przekazała pani dyrektor Placówki OW zebrane artykuły kosmetyczne oraz upominki dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Dom dla Dzieci nr 1" oraz "Dom dla Dzieci nr 2".

Dalsza część uroczystości odbyła się na boisku sportowym Orlik, gdzie na uczniów czekało wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu był wspólny taniec nazwany w Polsce potocznie Belgijką. Był to wspaniały taniec integracyjny, przy którym młodzież świetnie się bawiła wspólnie z nauczycielami. Następnie odbył się trening Rugby. Uczniowie poznali zasady gry i z zaangażowaniem trenowali pod opieką zawodników Sekcji Rugby Legii Warszawa - Wojciecha Borysa i Katarzyny Borys-Pytlak. Odbył się również turniej szachowy, w którym najlepszy okazał się Damian Traczyk z klasy 3TB. Drugie miejsce zajął Kacper Berbeć z klasy 3 TG, natomiast trzecie miejsce Szymon Paź z klasy 1TC. Pani Katarzyna Grabska i Pan Karol Wołynko zorganizowali turniej piłki plażowej, w którym wzięło udział 8 drużyn. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła klasa 4THT, drugie - klasa 2TT, trzecie - uczniowie z klasy 2TG. W kategorii dziewcząt pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice z klasy 1LOS, natomiast trzecie miejsce uczniowie z klasy 2LLb.

Spod szkoły wyruszył także rajd rowerowy, który poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego – pan Sylwester Śniadała. Po około dwugodzinnej przejażdżce młodzież wróciła na teren szkoły w znakomitych humorach.

Oprócz rozgrywek sportowych, młodzież mogła także rywalizować w teleturnieju pod nazwą „Czacha dymi”, sprawdzającym wiedzę ogólną ( 1. miejsce kl. 1 LLa , 2. miejsce kl. 1 TAb, 3. miejsce kl. 1 LP). W formie „Milionerów”, tradycyjnie odbył się też konkurs wiedzy z historii szkoły oraz biografii patronki Marii Skłodowskiej – Curie. Symboliczny czek na milion złotych z wizerunkiem Skłodowskiej odebrał zwycięzca, Grzegorz Rykaczewski z kl. 4 THT. Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w tańcu. Ciekawe choreografie na wesoło oraz muzyka, sprawiły, że dołączyli do nich również nauczyciele. Na wszystkich czekał także poczęstunek przygotowany przez uczniów Skłodowskiej: ciasta, cukrowa wata, gofry i popcorn. Obsługą zajmowały się klasy gastronomiczne.

Podsumowania obchodów Święta szkoły połączonego z Dniem Dziecka dokonał Dyrektor Marian Popławski. Zwycięzcom wręczył nagrody, a wszystkim uczestnikom podziękował za wspaniałą zabawę pełną dobrego humoru i uśmiechu.

Opracowały: Edyta Bocian, Katarzyna Ropelewska