Aktualności › ZAGRANICZNA PRAKTYKA ZAWODOWA

Przygotowanie kulturowo – językowe przed wyjazdem na zagraniczną praktykę zawodową.

Uczniowie obecnych klas drugich , a od września 2024r klas trzecich technicznych – TC, TG, TA, TT,TB w dniu 19 czerwca 2024rwzięli udział w zajęciach z zakresu przygotowania kulturowo – językowego.

Celem zajęć  było przygotowanie uczniów do wyjazdów na zagraniczne praktyki zawodowe – do Spoleto we Włoszech i Bragi w Portugalii. Zajęcia kulturowe poprowadziła Bożena Pikora - nauczyciel geografii i wielokrotny uczestnik wyjazdów z młodzieżą na zagraniczne praktyki zawodowe.  Zajęcia językowe poprowadził nauczyciel języka angielskiego, w tym języka zawodowego -  Kamila Wróbel.

Podczas zajęć kulturowych uczniowie poznali:

- zasady pracy w zespole międzynarodowym

- zagadnienia kulturowo – geograficzne Włoch i Portugalii,

- tradycje i zwyczaje odwiedzanych państw,

- kuchnię krajów Europy Południowej,

- topografię Spoleto i Bragi,

- programy  pobytu,

- zasady bezpiecznego podróżowania .

Zajęcia językowe poświęcone były  utrwaleniu podstawowego słownictwa w języku angielskim – ogólnego i branżowego. Ponadto uczniowie poznali zwroty grzecznościowe w języku włoskim i portugalskim.

Część zajęć poświęcona była pytaniom uczniów. Po obytych zajęciach uczniowie stwierdzili, że są w pełni przygotowania do wyjazdów na zagraniczne praktyki zawodowe. Wyjeżdzającym, zarówno uczniom jak i ich opiekunom życzymy bezpiecznych i owocnych wyjazdów.

Opracowała: Bożena Pikora