Aktualności › I SPŁYW KAJAKOWY W

I spływ kajakowy w " Skłodowskiej"

Młodzież klas II i IV Technikum Organizacji Turystyki w ramach praktycznej nauki zawodu odbyła w dniu 28 maja 2024r spływ kajakowy rzeką Liwiec. Trasa spływu prowadziła z Pustych Łąk do Kamieńczyka, około 8 km. Były to zajęcia z zakresu organizacji imprez specjalistycznych. Przed wyjazdem w teren uczniowie zostali przygotowani merytorycznie na podstawie filmów instruktażowych, dotyczących organizacji spływu, zachowania zasad bezpieczeństwa, sposobu wiosłowania. W trakcie spływu uczniowie dwójkami zostali przydzieleni do kajaków. Nad bezpieczeństwem czuwał ratownik - p. Sylwester Śniadała oraz nauczyciele przedmiotów turystycznych (Joanna Borkowska - Sergiejuk, Małgorzata Lewandowska, Bożena Pikora).

Podczas spływu uczniowie mogli podziwiać  piękne zakola meandrującego Liwca i otaczającą go fantastyczną przyrodę. Kajakarzom sprzyjała także słoneczna pogoda, dzięki której nabyli opaleniznę.

Po dopłynięciu do Kamieńczyka, sprzątnięciu kajaków czekał na uczestników  regeneracyjny posiłek. Po posiłku , przed wyruszeniem w drogę do szkoły nastąpiło podsumowanie zajęć. Zadaniem uczniów było przedstawienie mocnych i słabych stron spływu kajakowego i jego organizacji.  Opiekunowie dziękują uczniom za odpowiedzialną i dojrzała postawę podczas zajęć, która zaprocentowała 100% bezpieczeństwem i radością z nowego doświadczenia.

Organizatorzy.