Aktualności › ŚWIĘTUJEMY W „SKŁODOWSKIEJ”

01.06.2022r.  o godzinie 9.00 w „Skłodowskiej” rozpoczęły się uroczystości z okazji Święta Szkoły i Dnia Dziecka.
Młodzież uczestniczyła w zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski quizie o Marii Skłodowskiej – Curie. Przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali przygotowane wcześniej hasła poświęcone Patronce Szkoły.
Oto niektóre z nich:
- „CHOĆ TO NIE BYŁO MARII ZADANIEM, LECZYŁA LUDZI PROMIENIOWANIEM. BYŁA GENIUSZEM, MATKĄ I ŻONĄ I NAJWSPANIALSZĄ POLSKĄ UCZONĄ.”
-„RADIOAKTYWNOŚĆ I POLON I RAD DAŁ JEJ SŁAWĘ NA CAŁY ŚWIAT.”
- „JESTEM RAD, ŻE CHODZĘ DO „SKŁODOWSKIEJ.”
- „NAS „SKŁODOWSKA” INSPIRUJE, DO NAUKI DOPINGUJE.”
- „SKŁODOWSKA TO NASZ WZÓR, ZE „SKŁODOWSKĄ” OSIĄGNIEMY SZCZYTY GÓR.”
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zadbali również o  to, by każdy uczeń w ten szczególny dzień osłodził sobie życie – przedstawiciele SU częstowali swoje koleżanki
i kolegów cukierkami i truskawkami.
Podczas uroczystości komisja, w skład której weszli nauczyciele i uczniowie, rozstrzygnęła Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem.: „Portret Marii Skłodowskiej – Curie”.
I miejsce zdobyła Weronika Rudnik - kl. III TCg  i Wioleta Wygryz – kl. III LSb
II miejsce - Natalia  Rowicka - kl. III TCg
III miejsce – Natalia Jasińska II TCp
Wyróżnienie otrzymała –Angelika Koziatek kl. II kl. LSb

Społeczność szkolna miała niepowtarzalną okazję obejrzeć montaż słowno – muzyczny „Ambicja, Wiedza, Wytrwałość” przygotowany pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego. Uczniowie w dziewiętnastowiecznej scenerii przedstawili scenki ilustrujące życie
i dokonania Patronki Szkoły. Kolejne etapy życia dwukrotnej noblistki uatrakcyjniły nastrojowe piosenki w wykonaniu Hanny Kłos z klasy I Tg.
Kolejnym punktem programu  był pokaz musztry kelnerskiej – serwis synchroniczny. Uczniowie z klasy I Technikum Usług Kelnerskich zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe. Młodzież przygotowana przez panią Bogusławę Pawelską – Kozon pokazała wszystkim, jak z zachowaniem zasad savoir vivr`u obsłużyć wymagającego klienta restauracji.
Młodzież z zaangażowaniem i pasją brała udział w zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego grach i zabawach indywidualnych i zespołowych.
Uczniowie i nauczyciele  mogli zmierzyć się w turnieju szachowym, wykazując się zdolnością koncentracji, refleksem oraz umiejętnością logicznego  myślenia. Nie była to łatwa rozgrywka, ostatecznie na podium znaleźli się:
I miejsce – Paweł Kmiołek – kl. III TG
II miejsce – Michał Dziadak – kl. III TCg
III miejsce – Paweł Puścian – kl. III TCg
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe np. budowanie wieży, turniej rzutów osobistych oraz skok w dal z miejsca. W małej sali gimnastycznej młodzież rywalizowała w turnieju tenisa stołowego.
W turnieju rzutów osobistych kolejne miejsca zdobyli:
I miejsce -  Franciszek Prokop kl. I TT
II miejsce –  Tomasz Rudo  – kl. I LOS
III miejsce -   Julia Janowska – kl. II LLp
W skoku w dal z miejsca najlepsze okazały się dziewczyny z klasy I Tk , II LSa i I LOS.
Wśród chłopców  III TCp, II TBp i I TBp
W turnieju tenisa stołowego zwycięzcy to:
I miejsce -  Adrian Bukowiecki kl. II THT
II miejsce –  Rafał Żurawski – kl. II TB
III miejsce -   Anna Zdunek – kl. II LSa

Podsumowaniem święta szkoły był turniej piłki siatkowej, w którym przedstawiciele klas licealnych zmierzyli się z reprezentantami klas technikum przy dużym dopingu publiczności.  Wygrali reprezentanci liceum

Sportowe zmagania okazały się świetnym pretekstem do realizacji zasady fair play oraz promowania współpracy.  Atmosfera dobrej zabawy sprzyjała też zacieśnianiu więzi
i budowania dobrych relacji między uczestnikami i uczestniczkami wydarzenia

ZDJĘCIA W GALERII