II Liceum Ogólnokształcące

II Liceum Ogólnokształcące to 4 – letnia szkoła, która kończy się egzaminem maturalnym.

·         KLASA LINGWISTYCZNO-DZIENNIKARSKA - Kształci i rozwija umiejętności językowe oraz poszerza wiedzę o świecie. Gwarantuje dobre przygotowanie na studia na kierunkach m.in.: filologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, politologia, dziennikarstwo oraz europeistyka.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język polski,  język angielski, geografia.

·         KLASA PRAWNO-ADMINISTRACYJNA - Rozwija pasje do poznawania historii i wiedzy  o funkcjonowaniu społeczeństwa oraz uczy reguł i procesów prawno—administracyjnych. Gwarantuje dobre przygotowanie na studia na kierunkach m.in.: administracja,  historia, politologia, prawo, polityka społeczna, socjologia, bezpieczeństwo narodowe i  międzynarodowe, obronność.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie.

·         KLASA SPOŁECZNO-PRZYRODNICZA - Uwrażliwia na wartości interpersonalne, rozwija wiedzę geograficzną i przyrodniczą, będącą  kluczem do troski o środowisko naturalne. Gwarantuje dobre przygotowanie na studia na kierunkach, m.in.: medycyna, psychologia, biologia, farmacja, kosmetologia, dietetyka, ogrodnictwo, geografia, turystyka i rekreacja, ochrona środowiska.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język polski,  geografia, biologia.