Aktualności › UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 roku  odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu Hymnu narodowego głos zabrał dyrektor szkoły Pan Marian Popławski. W swoim przemówieniu powitał społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Nawiązał do przypadającej 80- rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej oraz do utrudnień związanych ze zwiększoną liczbą uczniów. Optymistycznie odniósł się jednak do przygotowania Szkoły, zarówno w sensie merytorycznym a także zaplecza materialnego na tę okoliczność. Młodzieży  życzył sukcesów w nauce a nauczycielom i pracownikom obsługi Szkoły- owocnej pracy. Głos zabrali m.in. Wicestarosta Pan Leszek Marszał oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Danuta Rogalska. NIGDY WIĘCEJ WOJNY - tą myśl przewodnią dopełnił multimedialny pokaz dotyczący okrucieństwa największej w dziejach wojny, która rozpoczęła się 80 lat temu. Na zakończenie uroczystości ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Ślubowanie poprowadziła wicedyrektor szkoły Pani Izabela Balińska.

Opracował: Artur Szydlik

ZDJĘCIA W GALERII