Aktualności › IX Wyszkowski Dzień Nauki

Wyszkowski Dzień Nauki roku 2019 odbył się 13 czerwca w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie pod hasłem” Nauka poprzez działanie”.  Gospodarzem tegorocznego Dnia była Szkoła Podstawowa Nr2 w Wyszkowie. Głównym celem wydarzenia było zaprezentowanie projektów ukazujących praktyczną stronę nauczania zgodnie z powyższym hasłem.

Wśród projektów prezentowanych przez uczniów szkół podstawowych, uczniów klas III gimnazjum i uczniów szkół średnich znalazły się dwa projekty uczniów Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. Uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu społeczno – przyrodniczym : Jacek Maksiak, Weronika Seroka. Aleksandra Wilczyńska i Roksana Wiśniowska zaprezentowali projekt pt.” Tajemnice meteorologii w ogródku szkolnym” , przygotowany pod kierownictwem Bożeny Pikory i Agnieszki Motyka. Uczniowie klasy III Technikum Budownictwa – Kamil Bedecki i Mateusz Morka pod kierunkiem  Magdaleny Mikołajczyk i Anny Gałązka – Rytelewskiej przedstawili projekt „ Dom z  przyszłością”. Prezentowane przez naszych uczniów projekty  cieszyły się zainteresowaniem nie tylko uczniów, a w szczególności nauczycieli wyszkowskich placówek edukacyjnych .Wyszkowski Dzień Nauki, to nie tylko święto nauki ale także możliwość promocji szkoły w środowisku lokalnym.
Innymi wydarzeniami uświetniającymi IX WDN były: wykład dla młodzieży pt. "Czy rośliny oczyszczają powietrze", który zaprezentował dr inż. Arkadiusz Przybysz pracownik naukowy SGGW w Warszawie, opowiedział o wpływie pyłów zawieszonych w powietrzu na zdrowie człowieka. Kolejnym wydarzeniem tego dnia było wręczenie nagród i wyróżnień uczniom, którzy startowali w konkursach. Wśród zwycięzców znalazł się nasz uczeń – Dominik Rzemek ( II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu prawno – administracyjnym), który zajął III miejsce w „Wyszkowskim Dyktandzie”. Każda grupa  projektowa w podziękowania otrzymała dyplom. Koordynatorem działań związanych z uczestnictwem uczniów „ Skłodowskiej” w IX Wyszkowskim Dniu Nauki była Bożena Pikora.

Opracowała: Bożena Pikora