Aktualności › Mazowiecki Kongres Zawodowy 2019

W dniu 27 marca 2019 r. Marian Popławski – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 a także  Krzysztof Jastrzębski – właściciel formy „Reklama” w Wyszkowie wzięli udział w Mazowieckim Kongresie Zawodowym zorganizowanym przez Wojewodę Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty z udziałem MEN . Kongres odbył się w gmachu Politechnice Warszawskiej.

Celem Kongresu było upowszechnienie wdrażanych zmian w szkolnictwie branżowym, przedstawienie rozwiązań zwiększających wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego, przedstawienie praktycznych rozwiązań w zakresie współpracy pracodawców ze szkołami a także popularyzacja szkolnictwa branżowego w regionie.

Podczas Kongresu przedstawiono zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy,  dokonano prezentacji potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie oraz podpisano umowy o współpracy pracodawcy ze szkołą.

W części panelowej dokonano analizy w zakresie współpracy z pracodawcami w planowaniu, realizacji i ocenie efektów kształcenia zawodowego.

Właściciel Firmy „Reklama” oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie są gotowi do podpisania kilkuletniego porozumienia o współpracy w zakresie kształcenia uczniów.