Aktualności › Z wizytą w Plymouth

W ramach projektu Erasmus+ Mobility Project for School Education Staff – English Language Course Programme dwie nauczycielki języka polskiego Karina Gnatkowska
i Marzanna Siemienowska od 18.11.2018r. do 02.12.2018r. doskonaliły umiejętność posługiwania się językiem angielskim w Plymouth.

Dwutygodniowy pobyt upłynął bardzo szybko na intensywnej nauce z lektorką - Debbie, zwiedzaniu miasta i długich spacerach wzdłuż wybrzeża oceanu aż do latarni Eddystone
i pomnika korsarza Francisa Drake`a.  Koordynatorzy projektu zapewnili pedagogom ze „Skłodowskiej” wiele atrakcji, których celem było poznanie obyczajów, kultury i mentalności mieszkańców Anglii.

Ogromne wrażenie wywarły na nas krajobrazy Dartmoor National Park, urokliwe angielskie miasteczka oraz średniowieczne zamki i kościoły. Uczestniczyłyśmy także w prelekcjach dotyczących systemu edukacji w UK, miałyśmy również niepowtarzalną okazję odwiedzić University of Art.

Dopełnieniem wizyty w Plymouth było poznawanie smaków brytyjskiej kuchni w angielskim pubie i restauracji. Mogłyśmy również poczuć atmosferę Bożego Narodzenia podczas świątecznego jarmarku.

Niewątpliwie dwutygodniowy pobyt w Plymouth dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolił na doskonalenie umiejętności językowych  oraz przybliżył kulturę i zwyczaje Brytyjczyków.

Karina Gnatkowska i Marzanna Siemienowska