Aktualności › SKŁODOWSKA NA AWF w Warszawie

W dniu 26.09. 2018 r. nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w uczestniczyli w konferencji  o tematyce:  Nowoczesne zajęcia SKS. Zajęcia organizowane były przez AWF w Warszawie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki .Gośćmi spotkania była minister edukacji Anna Zalewska ,oraz minister sportu Witold Bańka. Zajęcia miały charakter warsztatów praktycznych. Nasi nauczyciele Pani Marzena Strzemieczna oraz Pan Cezary Maciorowski praktycznie uczestniczyli w organizowanych zajęciach cheerleders, gimnastyki artystycznej, piłki nożnej oraz pilates.

Na konferencji szkoleniowej pojawiło się ok. 230 nauczycieli z całej Polski. Wszyscy mają wspólny cel, którym jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Nowoczesne formy aktywności, takie jak np. speed-ball, trickboard, skateboard czy climbing wall zachęcają do sportu i zabawy nie tylko tych najmłodszych.

– SKS to największy w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Rekordowy budżet – ponad 97 mln zł w ciągu dwóch lat, największy zasięg terytorialny i największa liczba uczestników – około 300 tysięcy uczniów rocznie, trenujących pod okiem ponad 15 tysięcy nauczycieli. To właśnie pedagodzy, którzy najlepiej znają predyspozycje i zainteresowania swoich uczniów, są najważniejszym ogniwem Programu SKS! Zachęcają, motywują i kształtują odpowiednie podejście do aktywności fizycznej podopiecznych. Rozbudzając w nich pasję i miłość do sportu, pomagają jednocześnie budować osobowość i siłę charakteru. Wierzę, że SKS to narzędzie, które w tym pomaga. Wierzę również, że SKS-owa społeczność będzie stale rosła, dzięki czemu wspólnie będziemy nie tylko budować fundamenty zdrowego i aktywnego społeczeństwa, ale też efektywnie wyszukiwać utalentowaną sportowo młodzież  – podkreśla Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Podziękowania dla dyrektora szkoły Mariana Popławskiego za umożliwienie udziału w warsztatach.

Wykorzystano zdjęcie i częśc tekstu ze stron Ministerstwa Sportu i Turystyki

Opracował Cezary Maciorowski