Aktualności › WIELKI SUKCES NAUCZYCIELA ZE „SKŁODOWSKIEJ”

12 września 2018 r.  w MSCDN w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu Opiekun Stypendysty Roku 2017/2018.  Była to pierwsza edycja konkursu samorządu Mazowsza i została skierowana do nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych samorządu Mazowsza ( „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”) w ubiegłym roku szkolnym.

O tytuł najlepszego opiekuna stypendysty rywalizowało ponad 70 nauczycieli z całego Mazowsza. Ostatecznie komisja konkursowa, w pracach której brali udział m. In. Przedstawiciele kuratorium oświaty oraz mazowieckich samorządowych centrów doskonalenia nauczycieli wybrała 36 laureatów. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł.

- Na Mazowszu mamy znakomitą kadrę nauczycielską. To ludzie przede wszystkim świetnie przygotowani do zawodu i mocno zaangażowani w swoją pracę, ale też z pasjami, którymi potrafią dzielić się ze swoimi uczniami. Potwierdzają to pedagodzy, których nagrodziliśmy w naszym konkursie. Chcemy, aby obok niewątpliwej satysfakcji, którą czerpią z młodymi ludźmi otrzymali jeszcze ten dodatkowy zastrzyk gotówki – podkreślał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Katarzyna Zglinicka – nauczyciel języka polskiego i doradca zawodowy pełniła funkcję opiekuna stypendystki Eweliny Choszczyk, aktualnie absolwentki Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. Uczennica realizowała program pt. „Rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów zawodowych w tym języka angielskiego”, w ramach którego ukończyła kurs rysunku, języka angielskiego, zakupiła fachową literaturę, laptopa i urządzenie wielofunkcyjne.  Doposażyła także swoje stanowisko pracy w nowe biurko i specjalistyczną lampę. Efekty swojego rozwoju prezentowała podczas lekcji w młodszych klasach i wystawach swoich rysunków.

Warto dodać, że pani Katarzyna Zglinicka była jedyną laureatką z regionu ostrołęckiego. Nauczycielka odebrała nagrodę z rąk marszałka Adama Struzika i członka zarządu województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc.