Aktualności › PIKNIK SPORTOWO - REKREACYJNY W SKŁODOWSKIEJ

W dniu 23.08.2018 r. w ramach projektu Niepełnosprawni a Sprawni na terenie boisk Orlika znajdujących się przy Zespole Szkól nr 1 im Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbył się piknik rekracyjno - sportowy dla osób niepełnosprawnych. Poprzez sport chcieliśmy tym młodym ludziom i ich rodzicom dać chwile radości .Organizatorami imprezy byli:

-Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej -Curie w osobach pana dyrektora Mariana Popławskiego ,oraz animatora sportu Cezarego Maciorowskiego, który koordynował poszczególne imprezy sportowe.

-Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy

-Warsztaty Terapii Zajęciowej

-Ośrodek Rehabilitacyjno -Edukacyjno-Wychowawczy

Uczestników imprezy powitała Urszula Mikołajczyk przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Wyszkowie.

Ośrodki reprezentowane były przez uczestników i opiekunów, wychowawców. Uczestnicy imprezy konkurowali w poszczególnych konkurencjach sportowo -sprawnościowych takich jak przeciąganie liny, rzuty do kosza piłką koszykową, rzuty piłka lekarską na odległość, rzuty woreczkami do celu, kręgle. oraz mecz piłki nożnej na początek jednak wszyscy zatańczyli Zombę.

Cała impreza zakończyła się wspólnym grillowaniem w ogródku szkolnym gdzie uczestnicy  mogli skorzystać  z siłowni napowietrznej .

Opracował Cezary Maciorowski

Więcej foto  link