Aktualności › Projekt edukacyjny

Uczniowie klasy czwartej technikum budowlanego Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie: Laska Bartłomiej,  Puławski Artur, Skalik Mateusz,  Soliwoda Krystian, Zieliński Jarosław,  pod opieką nauczyciela fizyki Jacka Pyt w dniu 18.04.2017 r. zrealizowali projekt edukacyjny „ Zegar - od starożytności do współczesności”, którego efektem  jest  wykonany zegar słoneczny.

Podczas pracy uczniowie wykorzystali poznaną wiedzę z zakresu budownictwa , fizyki
i geografii. Udowodnili tym samym, że nauka może być ciekawa a ją samą można wykorzystać w różnych dziedzinach życia.  Materiałoznawstwo wraz z obróbką i łączeniem materiałów budowlanych - z zakresu budownictwa, wyznaczanie stron świata i praktyczne zastosowanie kompasu i GPS  - z geografii a poprawne wykreślenie tarczy zegara – fizyka i matematyka. Niewielki projekt i duży nakład pracy przyniósł nieoczekiwany efekt w postaci zegara słonecznego usytuowanego w ogródku szkolnym. Zmagania uczniów i efekty ich pracy można podziwiać  w naturze jak i przeglądając galerię zdjęć.

Opracował Jacek Pyt