Aktualności › Podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości

14 ogólnopolska edycja programu Dzień przedsiębiorczości realizowanego w formie jednodniowych wizyt w firmach bądź instytucjach, jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży  z  naszej szkoły. W środę 26 kwietnia 102 uczniów obserwowało w rzeczywistych warunkach pracę w zawodach, z którymi wiążą swoją przyszłość. Poznali między innymi pracę policjanta, księgowej, nauczyciela, pielęgniarki, położnej, ratownika medycznego, animatora, urzędnika, strażaka, optyka, sprzedawcy, cukiernika, budowlańca, spedytora,  fryzjerki i wiele innych.
Uczniowie mieli możliwość nie tylko bezpośredniej obserwacji, ale także uzyskali informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Dzięki temu zrozumieli, że najwięcej satysfakcji daje człowiekowi praca, która idzie w parze z jego zainteresowaniami i daje możliwość dalszego rozwoju.
 Podsumowując udział w projekcie na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, wszyscy zgodnie stwierdzili, że było to dla nich bardzo przydatne  doświadczenie. Udział młodych ludzi w takich projektach pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących planowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie
i nauczyciele podstaw przedsiębiorczości dziękują  instytucjom oraz firmom, które włączyły się w realizację Dnia Przedsiębiorczości, tym samym dzieląc się wiedzą oraz doświadczeniem z młodszymi od siebie.