Aktualności › Diecezjalny finalista XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Anna Gawecka z Łomży, Marta Bednarczyk z Ostrowi Mazowieckiej i Patryk Ściechura z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie to diecezjalni finaliści XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

W finale diecezjalnym wzięło udział 74 uczniów szkół ponadgimnazjalnych diecezji łomżyńskiej. Pierwszą część stanowił test składający się z 45 pytań, w których trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana.

Po burzliwej dogrywce do części ustnej konkursu zakwalifikowało się siedmiu uczniów z najlepszymi wynikami. Każdy z nich odpowiadał na te same pytania, a ich odpowiedzi oceniane były przez specjalną komisję, której przewodniczył ks. dr Zbigniew Skuza. Komisja ostatecznie wyłoniła troje zwycięzców. Będą oni 5 i 6 czerwca reprezentować naszą diecezję w finale w Niepokalanowie. Wcześniej wezmą udział w majowym wyjeździe na warsztaty biblijne: X. Ogólnopolskie Spotkania Młodych z Biblią.

Tegoroczne pytania zostały opracowane przez zespół pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Mirosława Wróbla z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a tematyka nawiązuje do roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce 2016/2017: „Idźcie i głoście”.

Nagrodami w finale XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej są indeksy na wiele kierunków różnych uczelni wyższych, zagraniczne pielgrzymki oraz atrakcyjne upominki rzeczowe. Honorowy patronat nad całym konkursem objęli: Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki a także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Patryk Sciechura z klasy III LOS będzie reprezentował Diecezję Łomżyńską na etapie ogólnopolskim Konkursu. Patrykowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziekuję także Pani Wandzie Szymańskiej oraz Ks. Karolowi Skrodzkiemu za przygotowanie uczniów do eliminacji.