Aktualności › Nie tylko w pracy…

Minął pierwszy tydzień naszego pobytu na praktykach zawodowych w Spoleto we Włoszech. Oprócz wypełniania codziennych obowiązków jako stażyści w lokalnych hotelach, biurach turystycznych i reklamowo-drukarskich młodzież zwiedza miasto i pobliskie atrakcje turystyczne ucząc się jednocześnie podstaw języka włoskiego. Takie zajęcia w terenie sprzyjają szybszemu przyswajaniu języka obcego. Codziennie spacery zabytkowym centrum miasta dostarczają młodzieży nowych wiadomości o historii tego miejsca. Zwiedzili już takie ważne zabytki jak: Katedrę Santa Maria Assunta z przepięknymi freskami umieszczonymi na sklepieniu kopuły, zabytkowymi organami i bogato zdobionymi nawami, Teatro Romano gdzie mieści się obecnie muzeum archeologiczne i kościół San Salvatore z przykościelnym zabytkowym cmentarzem. Wędrówki po Spoleto wzbogacaja wiedzę uczniów w wiedzę o kulturze, obyczajach i kuchni mieszkańców Włoch.

Zachęceni pięknem okolicznych gór młodzież wybrała się w sobotnie przedpołudnie na wspinaczkę na szczyt Monteluco (780 m n.p.m.). Wędrówka na szczyt odbywała się żółtym szlakiem św. Franciszka Via Di Roma aż do punktu widokowego, który znajduje się obok metalowego krzyża charakterystycznego dla Spoleto, świecącego w nocy, widocznego z okien naszego hotelu. Na szlaku znajduje się wiele gatunków drzew i skupiska skał wapiennych, a także niecodzienne domy mieszkalne i kapliczki zbudowane na zboczu góry. Widok jaki ukazał się nam po dotarciu na miejsce zrekompensował nam trud często niełatwych i stromych podejść.

Dzięki wyjazdowi na zagraniczne praktyki młodzież ma niepowtarzalną okazje nie tylko podniesienia swoich kompetencji zawodowych, ale również zobaczenia pięknych i ciekawych miejsc.