Aktualności › Skłodowska w Spoleto na zagranicznej praktyce

W ramach projektu „Skłodowska w Wyszkowie liderem europejskiej mobilności uczniów i nauczycieli” 18 uczniów z klas III TH, III TOT i III TCPG wyjechało w niedzielę 05.03.2017r. do Spoleto we Włoszech. Podróż odbyła się najpierw autokarem na lotnisko Chopina w Warszawie, następnie samolotem do Rzymu, a później busem do Spoleto w prowincji Perugia. Celem wyjazdu jest odbycie zagranicznej praktyki zawodowej u lokalnych pracodawców.Młodzież przejęta i pełna zaangażowania zebrała się przed szkołą o 9:00 rano aby wyruszyć w „daleką drogę” do Włoch. Uczniów pożegnali rodzice, dyrektor szkoły Pan Marian Popławski oraz Pani wicedyrektor Elżbieta Mańko - koordynator projektu. Opiekunami młodzieży podczas pobytu we Włoszech będą Pani Agnieszka Motyka pełniąca rolę kierownika oraz Pani Katarzyna Sawicka. Zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy do Hotelu Europa w miejscowości Spoleto, gdzie będziemy mieszkać przez okres trwania praktyki.

Wieczorem udaliśmy się do Villi Redenta na powitalną kolację w włoskim stylu. Wypoczęci w poniedziałek poszliśmy na spotkanie z przedstawicielkami naszego włoskiego partnera Azzurra Cooperativa Sociale, Panią Ewą Markowską i Panią Beatą Watrak aby zapoznać się z regulaminem praktyk oraz miejscami staży. Po spotkaniu wybraliśmy się na wycieczkę krajoznawczą po Spoleto. Młodzież poznała główne zabytki tego miasta i spacerowała malowniczymi średniowiecznymi uliczkami.

Tak rozpoczęła się nasza „włoska” przygoda….