Aktualności › „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”

W dniu 5 stycznia 2017 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej gali wręczenia stypendium w ramach projektu Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Programy stypendialne współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W uroczystości wzięła udział uczennica Małgorzata Szulkowska z klasy IV technika żywienia i usług gastronomicznych Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie, jako jedna z najlepszych stypendystek I edycji projektu 2015/2016.

Małgorzata miała przyjemność zaprezentować projekt pt: „Kuchnia całego świata moją pasją”. Został on przyjęty bardzo ciepło przez uczestników uroczystości, w tym re fundatorów Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu UM w Warszawie.

Udział w projekcie dał Małgorzacie szansę na pogłębienie wiedzy i umiejętności gastronomicznych. Pozwolił na poszukiwanie nowych inspiracji kulinarnych, swobodnego i fachowego realizowania się w zdobywaniu tajników zawodowych, dał radość z pozytywnych relacji z innymi ludźmi uczestniczącymi w projekcie.

Małgorzata w ramach projektu zakupiła sprzęt i wyposażenie gastronomiczne, pomoce dydaktyczne, opłaciła warsztaty kelnerskie i zajęcia pozalekcyjne. W roku szkolnym 2016/17 jest również stypendystką tego projektu. Realizuje zadania związane z walorami wypieków kuchni polskiej. Uczennica realizuje projekty pod kierunkiem Pani Marianny Popławskiej.

Nagrodę i dyplom Małgorzacie Szulkowskiej wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik a także Pani Zofia Dembska Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.

Gratulujemy uczennicy osiągnięć w realizacji projektów.