Aktualności › Stypendia Prezesa rady Ministrów 2016

23 listopada w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim 49 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym, z terenu działania Kuratorium Oświaty w Warszawie-Delegatura w Ostrołęce, otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Powiat Wyszkowski reprezentowali Wicestarosta Wyszkowski Adam Mróz, Naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Arbaszewski, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie Marian Popławski.

Podczas przemówień gratulowano wyróżnionym znakomitych wyników. Złożono również podziękowania dla dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodziców za ich wkład w sukces młodych ludzi.
Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyli uzdolnionym uczniom - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wicestarosta Wyszkowski. Przy wręczaniu nagród, goście zwracali szczególna uwagę na trudy jakie spotykają uczniów w zdobywaniu wiedzy i osiąganiu zamierzonych celów. Każdy ze stypendystów otrzymał dyplom i drobny upominek. Po wręczeniu dyplomów uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim zaprezentowali program artystyczny, który niezwykle zainteresował publiczność. Słodki poczęstunek był fajnym uzupełnieniem uroczystości.
Wśród stypendystów z powiatu wyszkowskiego znalazły się uczennice Kinga Mackiewicz z klasy III LOP i Anita Wygryz z klasy IV TCPG. Kandydatki do stypendium zostały zgłoszone przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest od 1997 r.