Aktualności › ARCYDZIEŁO MICKIEWICZA W SKŁODOWSKIEJ

15 listopada 2016r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbyło się spotkanie z aktorem krakowskiego teatru Panem Andrzejem Jurczyńskim. Społeczność szkolna z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała fragmentów epopei „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Aktor, w barwnym stroju, przybliżył okoliczności powstania dzieła oraz zaprezentował tradycje i obyczaje szlacheckie. Wspólne wysłuchanie najpiękniejszych strof „Pana Tadeusza” promowało kulturę żywego słowa, zwróciło uwagę na piękno ojczystego języka oraz posłużyło niewątpliwie budowaniu tożsamości narodowej.