Aktualności › XI Powiatowy Salon Edukacyjny

28 października 2016 r. w hali WOSiR odbył się XI Powiatowy Salon Edukacyjny dla gimnazjalistów. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu. Targi otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Krzysztof Arbaszewski, zachęcając do skorzystania z informacji o placówkach oświatowych, prezentowanych na stoiskach.

Zespół Szkół Nr 1 na folderach, ulotkach, plakatach i w prezentacji multimedialnej przedstawił bogatą ofertę edukacyjną. Celem licznej reprezentacji Skłodowskiej było pokazanie szkoły, która daje szerokie możliwości rozwoju, uczy z pasją i idzie z postępem. Gimnazjaliści mieli możliwość rozmowy z Dyrekcją, nauczycielami, jak i uczniami, swoimi dylematami z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej mogli podzielić się z doradcami zawodowymi. Młodzież ze szkól gimnazjalnych miała również okazję oglądać umiejętności naszych uczniów podczas pokazu fryzjerskiego, rysunku odręcznego, carvingu, składania ręczników i serwetek, obsługi konsumenta i występu wokalnego. Niezdecydowani na kierunek kształcenia próbowali zdać się na los, wybierając dowolnego cukierka z opisem zawodu lub szkoły, jaką oferuje ZS1. Inni zaś częstowali się świeżymi, soczystymi jabłkami.

Ciekawym pomysłem naszej szkoły okazały się ankiety skierowane do gimnazjalistów, mające na celu poznać ich oczekiwania dotyczące dalszego kształcenia. Wyniki badania niewątpliwie pomogą wyjść naprzeciw potrzebom młodzieży, tak, by mogli dokonać najlepszego wyboru  kolejnego etapu edukacyjnego.

Wraz z nauczycielami szkołę reprezentowali uczniowie z klas: I i II LOS, II LOL, III TH, II Pmb, II TB, II TGA, II TCPG, II LOP.