Aktualności › Zdrowiej to znaczy jak?

Od poniedziałku (11  kwietnia) w naszej szkole rozpoczęła się akcja edukacyjna propagująca zdrowy styl życia.

Na korytarzach przy salach lekcyjnych pojawiły się informacje zachęcające do porzucenia komputera, Facebooka  na rzecz aktywności fizycznej -  takiej jaką każdy lubi – rower, spacer, pływanie itp. KOCHANA MŁODZIEŻY dajcie odpocząć oczom i kciukom !  Podczas przerwy uczniowie otrzymali broszury  informacyjne  pt.: „BĄDŹ ZDRÓW – BĄDŹ AKTYWNY” które są „pigułką” wiedzy o zasadach zdrowego żywienia. Przeczytajcie je prosimy  i przekażcie dalej, aby każdy przypomniał sobie co znaczy zdrowiej….Przy świetlicy szkolnej pojawiły się plakaty, które rzetelnie informują dlaczego za    a dlaczego przeciw : napojom energetycznym, napojom słodzonym, żywności typu fastfood. Podajemy dlaczego warto ograniczyć  cukier na korzyść  cennego miodu. Informujemy ile kalorii mają popularne, lubiane choć niezdrowe przekąski,  a ile pełnowartościowy pyszny obiad.

Wybór należy do WAS !

W środę oraz czwartek  nasi uczniowie między lekcjami spożywali zdrowe II ŚNIADANIE  w postaci świeżej  warzywnej przekąski przygotowanej przez kierunek gastronomiczno-hotelarski pod opieką nauczycieli.

Pamiętajmy, że uśmiech,

dobre nawyki żywieniowe i ruch

zapewniają dobre samopoczucie, zdrowie i piękny wygląd !

Aneta Kasjaniuk - Pawlak