Aktualności › Nasz pierwszy dzień w podróży do Plymouth

16 uczniów z klas III technikum hotelarskiego i technikum obsługi turystycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej Curie w Wyszkowie na 8 listopada 2015 r. czekało z niecierpliwością
i utęsknieniem. Czujemy się wybrańcami, pełni niepokoju o lot samolotem do Anglii, nowe wyzwania związane z praktyką oraz pobytem za granicami Polski z dala od naszych rodzin, sympatii i kolegów. Po wyjeździe z Wyszkowa na lotnisko im. Chopina w Warszawie i oczekiwaniu na samolot nauczyliśmy się procedur postępowania przed wylotem. Towarzyszyły nam wielkie emocje podczas odprawy i drukowania kart pokładowych. Wszyscy poczuliśmy się bardzo światowo i bezpiecznie.

Lot, pomimo delikatnych turbulencji, był przyjemny. Szczęśliwie wylądowaliśmy w punkcie docelowym, którym było lotnisko London Heathrow, gdzie oczekiwał na nas samochód. Po czterogodzinnej podróży dotarliśmy do Plymouth. Przywitała nas Pani Gosia Kuklińska, dyrektor Europa Training, wrazz host rodzinami, z którymi udaliśmy się na odpoczynek. Nasze oczekiwania spełniła miła atmosfera gospodarzy, smaczna kolacja i nieograniczony dostęp do Internetu. Jesteśmy pewni, że to początek czekającej nas nauki na praktykach w zakresie turystyki i hotelarstwa, doskonalenia znajomości języka angielskiego, poznania kultury i zwyczajów panujących w Anglii. Wszystkie zamierzenia możemy realizować w ramach projektu „Zagraniczna praktyka miejscem doskonalenia zawodowego i samorealizacji” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe realizowanej w Wielkiej Brytanii.
Pozdrawiamy: Hanna Czajkowska, Kamila Wróbel oraz 16 Uczestników stażu.