Aktualności › Spotkanie „biznes – edukacja” w ZS nr1 im. M. Skłodowskiej - Curie

Jeszcze kilka lat temu firmy traktowały praktykantów ze szkół jak zło konieczne, a wiele po prostu odmawiało szkołom zawodowym współpracy, zasłaniając się nadmiarem obowiązków. Z kolei praktykanci skarżyli się na brak zajęć podczas praktyk w firmach. Wydaje się, że takie sytuacje należą już do przeszłości. Dziś obydwie strony - i firmy, i szkoły dostrzegają konieczność ścisłej współpracy. Pierwsze mogą dzięki temu znaleźć wśród uczniów najlepszych kandydatów do pracy. Drugie mogą pochwalić się zadowolonymi absolwentami, którzy znajdują pracę, a to dobra rekomendacja dla szkoły.

Stąd też,  w dniu 6 października 2015r. Marian Popławski dyrektor Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie oraz Bogusława Pawelska – Kozon, doradca zawodowy, nauczyciel przedmiotów zawodowych,  złożyli wizytę
w siedzibie Quad Graphics w Wyszkowie. Celem spotkania było przedstawienie firmy połączone ze zwiedzaniem hali produkcyjnej i wybranych działów przedsiębiorstwa.

Tydzień później, z podobną wizytą do naszej szkoły przybył przedstawiciel tej firmy - Pani Joanna Krzyżaniak, Corporate Communiacations Coordinator. Pani Krzyżaniak uczestniczyła w krótkiej prezentacji naszej szkoły, zwiedziła specjalistyczne pracownie oraz miała możliwość rozmowy z Panią Renatą Czyż - nauczycielem rachunkowości i fimansów oraz Marzeną Kulesza - kierownikiem szkolenia praktycznego a także uczniami reprezentującymi różne zawody. Kluczowym punktem spotkania było przedstawienie naszej oferty współpracy z firmą oraz możliwość wymiany informacji w zakresie poszczególnych działań.

Jesteśmy przekonani że współpraca firmy ze szkołą przyczyni się do kształtowania lokalnego rynku pracy a możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z naszymi uczniami to cenny element ich edukacji, w tym edukacji zawodowej. W konsekwencji takiej współpracy miałoby miejsce lepsze dopasowanie kwalifikacji przyszłych pracowników a obecnych uczniów do lokalnego rynku pracy.

BPK