Aktualności › Pomagamy innym

„Życie pojedynczego człowieka znaczy coś tylko wtedy, jeśli dzięki niemu życie każdej żywej istoty staje się bardziej     godne i piękne”     Albert Einstein

W pierwszych dniach września społeczność szkolna naszej szkoły (nauczyciele oraz uczniowie klas II TGa, III Tga, III TH i III TGb) czynnie włączyła się w akcję wsparcia charytatywnego biegu „Wybiegaj Sprawność”  poprzez głosowanie na ten bieg w wyniku czego bieg otrzymał tytuł Biegowego Wydarzenia Roku 2014/2015.

Bieg ten jest corocznie (już od pięciu lat) organizowany przez Stowarzyszenie „Dać siebie innym”, m.in. aby zwrócić  uwagę i uwrażliwić społeczeństwo  na problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych.

W tym roku celem biegu był zakup i przekazanie trzech wózków inwalidzkich, trzech rowerków rehabilitacyjnych, kombinezonu rehabilitacyjnego, szelek rehabilitacyjnych, dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego a także sprzętu multimedialnego dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół osób dotkniętych autyzmem „Szklany Mur”. Łączna wartość sprzętu to 120 tysięcy złotych. Te sumę wygrał bieg zdobywając tytuł Biegowego Wydarzenia Roku 2014/2015.

Do wygranej niewątpliwie przyczyniły się głosy oddane przez naszych uczniów, nauczycieli
i wszystkich życzliwych osób z naszego kręgu. To piękna inicjatywa i równie piękna postawa na rzecz osób potrzebujących.

Dziękujemy w imieniu organizatorów oraz osób, którzy otrzymali tę pomoc.

Inicjatorem akcji w naszej szkole była Bogusława Pawelska – Kozon, doradca zawodowy, wolontariusz biegu „Wybiegaj sprawność”