Aktualności › Pracownicy od Skłodowskiej poznają uroki Bałtyku i okolic

W kolejną podróż turystyczno – krajoznawczą nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie  udali się na Pomorze Zachodnie, Bornholm oraz regiony nadbałtyckie wschodnich Niemiec.  O zorganizowanie wyjazdu poproszono Biuro Podróży Orbit Travel z Wyszkowa. Wyjazd miał miejsce w dniach 4-7 czerwca 2015r. Miejscem zakwaterowania była Willa „ Meduza” w  Kołobrzegu, położona 5mninut drogi od pięknej nadbałtyckiej plaży. Uczestnicy wycieczki zwiedzili piękne miasto Kołobrzeg, podziwiając Stare Miasto i jego zabytki, rybacki port, Bazylikę Konkatedralną pw. NMP oraz korzystając z kąpieli słonecznych na kołobrzeskim molo i plaży. Inne polskie odwiedzone nadmorskie miejsca to: Trzęsacz z gotyckimi ruinami kościoła stojącego na koronie klifu, Międzyzdroje z Promenadą Gwiazd, wyspa Krzesibór określana mianem „ Pomorskiego Polesia” oraz Świnoujście z przeprawą promową z wyspy Wolin na Uznam. Po przekroczeniu granicy polsko – niemieckiej w Niemczech zwiedzono cesarskie kurorty Ahlebeck i Heringsdorf, które zachwyciły zabytkową kuracyjną zabudową, słynną Cesarską Promenadą. Niezapomnianych wrażeń dostarczył rejs katamaranem „ Jantar” na najpiękniejszą wyspę Bałtyku – Bornholm, zwaną również „ Majorką Północy’. Rejs statkiem z Kołobrzegu do Nexo trwał ponad 4 godziny. Na Bornholmie czekała przesympatyczna Pani pilot , która zabrała uczestników wyprawy na 5- godzinną wycieczkę autokarową wokół wyspy. Podczas wycieczki po wyspie można było zobaczyć urocze duńskie małe miasteczka, podziwiać piękno wybrzeży bałtyckich oraz poznać życie i zwyczaje Duńczyków zamieszkujących Bornholm. Oprócz uroków przyrodniczych i architektonicznych wyspy można było poznać centrum edukacyjno – wystawiennicze Naturabornholm, największą inwestycję od czasów budowy zamku Hammershus. Rejs statkiem to kolejna i niezapomniana atrakcja, szczególnie w przypadku dość intensywnego kołysania przez fale wzburzonego Bałtyku.

Uczestnicy wycieczki wrócili do Wyszkowa opalenie i bogatsi o nowe doświadczenia i doznania turystyczne i estetyczne. Wyjazdowi towarzyszyła nie tylko piękna, słoneczna pogoda ale wzajemna życzliwość i duża doza poczucia humoru. Szkolnym kierownikiem i opiekunem wyjazdu była Bożena Pikora – nauczyciel geografii.

Wszyscy wycieczkowicze składają podziękowania osobom, które były zaangażowane w organizację tego turystycznego przedsięwzięcia, a mianowicie : Bożenie Pikora – nauczycielowi geografii, Marianowi Popławskiemu dyrektorowi Szkoły, pracownikom księgowości oraz Pracownikom Biura Podróży „Orbit Travel” w Wyszkowie za bardzo dobre przygotowanie wyjazdu.

BP