Aktualności › Mistrzowski pokaz barmański

Kolejna wielka postać z którą spotkali uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie to Jerzy Czapla.
W dniu 13 maja uczniowie klas gastronomicznych wzięli udział w lekcji pokazowej o tematyce związanej z zawodem barmana. Pokaz poprowadził Jerzy Czapla – wielokrotny Mistrz Polski Barmanów, były mistrz Polski w freestyle, obecnie szkoleniowiec nowej kadry barmańskiej.

Dzięki niemu uczniowie klas gastronomicznych mieli możliwość zapoznać się z historią barmaństwa w Polsce i na świecie, podstawowym sprzętem barmańskim, oraz zasadami łączenia składników napojów mieszanych bezalkoholowych i sposobami serwowania.

Odważni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i predyspozycji przy przygotowywaniu drinków i elementów show barmańskiego Flair oczywiście pod nadzorem prowadzącego.
Pokaz przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zapraszamy ponownie do naszej szkoły i życzymy Panu Jerzemu Czapla wielu kolejnych sukcesów zawodowych, bo „W Rzeczach Wielkich Wystarczy Chcieć…”.

Pokaz zorganizowała Bogusława Pawelska – Kozon, szkolny doradca zawodowy