Aktualności › Tydzień zawodowca w Zespole Szkół nr 1 u Sklodowskiej

Serdecznie zapraszam na Konferencję w dniu 24.03.2015 r. o godz. 11.00 z udziałem dyrektorów gimnazjów, przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Wyszkowie oraz pracodawców współpracujących ze szkołą a także zainteresowanych mieszkańców.  Jednocześnie zapraszam gimnazjalistów i ich rodziców zainteresowanych naszą szkołą w dniach 25.03.15 w godz 9.00 – 14.00 oraz 26.03.2015r. w godz. 9.00 – 12.00 na następujące zajęcia: (szczegóły na stronie www.zs1wyszkow.edu.pl )

1. Treningi umiejętności: kulinarnych, kelnerskich, budowlanych, związanych z obsługą gości w hotelu, graficznych, obróbki zdjęć, fryzjerskich, wizażu - grupy 15 osobowe z opiekunem, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu e-mail lub telefonicznie.
  2. Konsultacje z architektem kariery, doradcą zawodowym, rodzinnym i personalnym – zgłoszenia indywidualne.
  3. Spotkanie z absolwentami, którzy osiągnęli sukces i pokazy pracodawców.
  4. Będę przedsiębiorcą – testy predyspozycji dla uczniów gimnazjów
  5. Konkursy z nagrodami dla gimnazjalistów sprawdzające wiedzę o zawodach
  6. Prezentacja dorobku poszczególnych kierunków kształcenia.

Nasi uczniowie pochodzą z Wyszkowa oraz okolicznych miast i wsi powiatu wyszkowskiego oraz powiatów ościennych. Jesteśmy szkołą bezpieczną, przyjazną uczniom, otwartą na innowacje dydaktyczne i pedagogiczne. Zależy nam, aby być szkołą atrakcyjną na polu edukacyjnym jak i wychowawczym. Kształcenie w naszej szkole ukierunkowane jest na rynek pracy i zainteresowania uczniów. Młodzież uczy się języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Za osiągnięcia jako szkoła zostaliśmy wyróżnieni wieloma certyfikatami.  Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej wyróżniło szkołę Certyfikatem brązowym «Technikum Roku 2012», Certyfikatem srebrnym «Technikum Roku 2013» oraz Certyfikatem złotym «Technikum Roku 2014».

Jesteśmy szkołą, wśród 228 w Polsce, od 10 lat należącą do Klubu Przodujących Szkół.

W bieżącym roku szkolnym realizujemy takie projekty jak : «Projekt z klasą  - Dobrze zaprojektowana szkoła », « Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu», «Zagraniczna praktyka miejscem doskonalenia zawodowego i samorealizacji» współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) – Erasmus+. Projekt daje możliwość kształcenia w Anglii i we Włoszech przy realizacji praktyki zawodowej.

Szkoła, którą proponujemy absolwentom gimnazjum, posiada doskonałą kadrę nauczycieli, świetne zaplecze techniczne do prowadzenia zajęć edukacyjnych z przedmiotów ogólnych i zawodowych a także rozwijania zainteresowań artystycznych, sportowych itd. Szkoła, ze względu na posiadana infrastrukturę, prowadzi edukację uczniów mających dysfunkcje ruchowe.

Z poważaniem Marian Popławski - dyrektor

Program Tygodnia Zawodowca w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie

w dniach 23 – 26.03.2015r.

DATA/GODZ

WYDARZENIE

23.03.15

Konkurs ,,Najlepszy Zawodowiec”

24.03.15

Konferencja
z udziałem dyrektorów gimnazjów, pracodawców współpracujących ze szkołą, przedstawicieli instytucji rynku pracy i Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej

·        Panel dyskusyjny: Edukacja dla pracy

·        Panel dyskusyjny: Ambicje rodziców a wybory edukacyjne uczniów

·        Gala pracodawców

·        Rozdanie nagród w konkursie ,, Najlepszy Zawodowiec”

·        Pokazy umiejętności zawodowych z poszczególnych zawodów.

Prezentacje dorobku poszczególnych kierunków kształcenia

25.03.15

Wizyty gimnazjalistów

·         udział w treningach umiejętności: kulinarnych, kelnerskich, budowlanych, związanych z obsługą gości w hotelu, graficznych, obróbki zdjęć, fryzjerskich, wizażu dla zainteresowanych grup gimnazjalistów po  wcześniejszym zgłoszeniu