Aktualności › Powitanie Reprezentacji Polski w piłkę ręczną na „Torwarze”

Dnia 23 lutego 2015 r. w  Hali Widowiskowo – Sportowej „Torwar” w  Warszawie odbyło się  powitanie Reprezentacji Polski w piłkę ręczną – trzeciej drużyny Mistrzostw Świata – 2015 w Katarze. Z inicjatywy p. Jana Majewskiego młodzież naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w tej wspaniałej uroczystości z najlepszymi szczypiornistami: Marcinem Wicharym, Michałem Daszkiem, Mariuszem Jurkiewiczem, Kamilem Syprzakiem, Adamem Wiśniewskim,  Krzysztofem Lijewskim, Piotrem Chrapkowskim oraz  Marcinem Lijewskim i twórcą  Akademii Małych Mistrzów  Arturem Siudmiakiem – wielokrotnym reprezentantem kraju. Gościem honorowym uroczystości była p.Dorota Idzi  v-ce  Minister Sportu i Turystyki, multimedalistka MŚ i ME, uczestniczka IO w Sydney w 2002r. w pięcioboju nowoczesnym.

Sportowcy naszej szkoły brali aktywny udział w  treningu prowadzonym przez Reprezentantów Polski doskonaląc elementy techniczno – taktyczne,  zapoznali się z nowoczesnymi  metodami treningowymi, wzięli również udział w programie „ Stop zwolnieniom z WF” oraz w  wielu konkursach sprawnościowych osiągając znakomite rezultaty zdobywając cenne nagrody.

Podczas tego niesamowitego wydarzenia zawodnicy  Reprezentacji zachęcali młodzież do czynnego, systematycznego uprawiania sportu  a w szczególności piłki ręcznej, ciągłej pracy i doskonaleniu własnej sprawności fizycznej. Młodzież miała możliwość bliskiego kontaktu z zawodnikami, wykonania pamiątkowych fotografii, uzyskania autografu oraz poprzez ćwiczenia ze sławami sportu mogła ukierunkować drogę do realizacji marzeń. Zobaczyliśmy niepowtarzalną, wspaniałą, oryginalną wystawę fotograficzną w obiektywie Grzegorza Trzpika poświęconą najwspanialszym momentom z  Mistrzostw Świata w  Katarze.

Z Torwaru wróciliśmy bardzo zadowoleni, usatysfakcjonowani i pełni wrażeń.

Opiekunami wycieczki byli  p.  Marzena  Strzemieczna  i  p. Sylwester Śniadała.

Opracował Jan Majewski