Aktualności › Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie

Tradycją Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie stał się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Inicjatorem konkursu jest organizacja „Kongourou Sans Frontiers” z siedzibą w Paryżu. Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych powołane przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szkolnym Koordynatorem Konkursu jest nauczycielka matematyki  Iwona Kordyszewska-Stryjek. Konkurs ma charakter jednorazowego testu (bez eliminacji wstępnych) i został przeprowadzony  dnia 19 marca 2015 r. jednocześnie w wielu krajach Europy.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 33 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w kategoriach „Junior” i „Student”. Uczestnicy zmierzyli się z testami zawierającymi 30 zadań zamkniętych o różnym stopniu trudności. Każde zadanie zawierało 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Po zakończonym konkursie każdy uczestnik otrzymał w prezencie układankę przestrzenną – „Magiczny wąż”. Konkurs Matematyczny został przeprowadzony zgodnie z obowiązującym Regulaminem. Nauczyciele życzyli uczniom pomyślnych wyników i  czerpania radości z zabawy matematyką.

Iwona Kordyszewska-Stryjek