Aktualności › „Szkoła Sportowych Talentów” w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie

W ramach konkursu „Szkoła Sportowych Talentów”

w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie
w dniu 5.03.2015r.  odbyła się prelekcja  na tematy:

„Jak zdrowo się odżywiać” i „Jak dbać o swoją kondycję fizyczną"

Celem  spotkania było popularyzowanie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

W prelekcji wzięło udział 7 klas: I LOD, I TH, II LOM, II TGb, II Pmb, III TOT, III Pmb,

W pierwszej części spotkania przybliżyliśmy młodzieży problematykę zdrowego odżywiania.

Nasze zdrowie  jest ściśle powiązane ze sposobem naszego odżywiania. Biorąc pod uwagę ilość chorób cywilizacyjnych, dolegliwości oraz schorzeń na jakie cierpi ludzkość, łatwo można dojść do wniosku, że odżywiamy się w sposób niewłaściwy.  Obecnie mamy do wyboru cały szereg wszelkiego rodzaju sposobów odżywiania oraz cudotwórczych diet. Wiele z nich ma na celu błyskawiczne zgubienie kilogramów niejednokrotnie wyrządzając nieodwracalną krzywdę na zdrowiu W tym całym natłoku i przesycie informacji powinniśmy zatrzymać się na chwilę i pomyśleć: Czym tak na prawdę jest zdrowe odżywianie?  O tym, jak zdrowo się odżywiać wygłosiła pogadankę, udzieliła wskazówek Pani Anna Przesmycka - nauczyciel naszej szkoły, specjalista do spraw żywienia, dietetyk.

Tematem drugiej części spotkania było -" Jak dbać o kondycję fizyczną".

O tym, że sport to zdrowie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Od dziecka wpaja się nam, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” i jest w tym z pewnością bardzo dużo prawdy. Niewystarczająca ilość ruchu i brak sprzyja powstawaniu najróżniejszych schorzeń, z otyłością na czele. Niestety coraz częściej przedkłada się nad aktywny wypoczynek leżenie przed telewizorem na kanapie, najlepiej z kaloryczna przekąską pod ręką. Rośnie nam pokolenie, które nie zna innych rozrywek, niż granie w gry komputerowe czy oglądanie filmów na dvd czy w tv.

Pan Kamil Wykowski – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, trener personalny na siłowni, trener wyszkowskiej drużyny footballu amerykańskiego, zainteresował młodzież problematyką aktywności fizycznej .            Pan Kamil uświadomił młodzieży, jak ważna jest w życiu każdego człowieka aktywność fizyczna, jak dbać o kondycję fizyczną. Wskazał pozytywne efekty aktywności fizycznej, jak również podkreślił negatywne następstwa braku aktywności fizycznej.Obydwie części spotkania przebiegły w miłej atmosferze, cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, o czym świadczyć mogą indywidualne rozmowy z gośćmi po spotkaniu.

Zebrana młodzież na świetlicy w trakcie prelekcji mogła zobaczyć uczennice z kl. III TOT i z kl. I TGb, które dwukrotnie zaprezentowały się w układach Zumby, potwierdzając, że aktywność fizyczna, to nie tylko konieczność, może sprawiać również przyjemność.

W układzie Zumby zaprezentowały się  uczennice z kl. III TOT- Anna Soliwoda , Klaudia Piasecka, Magda Wilczyńska oraz  z kl. I TGb - Magda Pędzich, Żaneta  Gajewska, Natalia Kamieniecka.

Pani Marzena Kulesza podziękowała młodzieży za udział w programie a także Pani Annie Przesmyckiej oraz Panu Kamilowi Wykowskiemu za poruszenie tak istotnych tematów, zainteresowanie nimi młodzieży a uczennice wręczyły kwiaty.

Osobą prowadzącą spotkanie była uczennica kl. III TH - Magdalena Sarnacka.

Organizatorami  spotkania były - Z. Wóltańska, M. Strzemieczna