Aktualności › 95 ROCZNICA ZAŚLUBIN Z MORZEM

22 lutego 2015 roku uczniowie klas maturalnych, pod opieką nauczycieli Pani Katarzyny Sawickiej i Pani Wandy Szymańskiej, uczestniczyli w uroczystości 95 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem oraz święcie Ligi Morskiej i Rzecznej. W uroczystościach uczestniczyły także Pani Hanna Czajkowska i Pani Elżbieta Mańko – wicedyrektorzy szkoły.

Gospodarzem i prowadzącym był komandor Julian Bielawski.

O godzinie 12 wysłuchaliśmy apelu pamięci i zapaliliśmy znicze przy obeliskach poświęconych ludziom morza przy Kordegardzie w Parku Karola Ferdynanda Wazy. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w intencji ludzi morza w kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha.

Uroczystości były dla młodzieży niesamowitą lekcją historii i patriotyzmu. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie serdecznie dziękuje za udział w doskonałej lekcji historii.