Aktualności › OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z WIEDZY O PLANOWANIU I ZARZĄDZANIU KARIERĄ

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w V edycji
 Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową!

Na początek -  test składający się z 20 pytań.

Podobnie jak w latach poprzednich pytania dotyczą zagadnień związanych z poradnictwem zawodowym, struktury szkolnictwa na różnych poziomach edukacyjnych, szkolnictwa zawodowego oraz podstawowych pojęć dotyczących poradnictwa zawodowego.

W tym roku szczególny nacisk połozony jest na problematykę podejmowania pierwszej pracy, znajomości podstawowych pojęć i przepisów prawa pracy.

Rejestracja i testy I-szego Etapu idą pełną parą ... :-) - ale w sumie jest 3.140 miejsc - więc jeszcze troszkę ich zostało ...
- jednak nie radzimy czekać do ostatniego momentu - rejestrujcie się - poszukajcie Wiedzy... (zakładka "Przygotowania")
i rozwiązujcie Test – a może wam się uda wejść do II Etapu

etap 15–29 marca 2015
Przechodzi do niego maksymalnie 314 uczniów – INTERNETOWO – prace na zadany temat
III etap Finał 18-19 kwietnia 2015
Przechodzi do niego 16 finalistów – miejsce finału: WARSZAWA

Dokładne zasady przebiegu Olimpiady można znaleźć w zakładce Regulamin na stronie: http://www.olimpiada.sdsiz.pl/aktualno-ci.html

Przygotowując się do Olimpiady warto zapoznać się z Informatorem o zawodach szkolnictwa zawodowego wydanym przez KOWEZiU, poznać założenia reformy szkolnictwa zawodowego i powtórzyć wiadomości dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

Termin rejestracji upłynie z dniem 25 stycznia 2015 roku.