Aktualności › Uczennice z MSC na Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

Zawody II stopnia ( etap okręgowy) Olimpiady Wiedzy o Turystyce odbył się 9 stycznia 2015r. w Warszawie w Zespole Szkół nr1 im. Władysława Grabskiego. W eliminacjach wzięło udział 34 uczniów z 17 szkół województwa mazowieckiego, w tym uczennice Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie: Klaudia Szczepańska z kl. II TOT i Martyna Zawadzka z kl. IV TOT.

Uczennice w ciągu 150 minut miały do rozwiązania test składający się z 40 zadań jednokrotnego wyboru oraz rozwiązanie zadania praktycznego polegającego na opracowaniu 5 – dniowej wycieczki w góry dla grupy pracowników a także wykonanie kalkulacji tejże imprezy. Wyniki etapu okręgowego olimpiady znane będą 3 lutego 2015r. Do etapu centralnego olimpiady zostanie zakwalifikowanych 30 uczniów z całej Polski z najwyższymi wynikami. Opiekunem uczennic podczas wyjazdu na eliminacje wojewódzkie była p. Bożena Pikora. Merytorycznie uczennice przygotowywane były przez p. Bożenę Pikora i p. Emilię Podleś. Uczennicom gratuluję udziału w Olimpiadzie i życzę zakwalifikowania się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu 2015r. Nauczycielom składam serdeczne podziękowania za przygotowanie uczennic.

mp