Aktualności › "Najpiękniejszy Stół Świąteczny"

We wtorek  09.12.2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. MSC można było poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, w którym odbyła się kolejna wystawa i konkurs "Najpiękniejszy Stół Świąteczny".
Uczniowie klas II i III gastronomicznych dla osób poszukujących ciekawych inspiracji przygotowali kilka propozycji dekoracji świątecznych. Pokazali oni, że stół może być strojny niczym choinka lub elegancki z mniejszą ilością dodatków. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.

W tegorocznej edycji konkursu brało udział  6 zespołów uczniowskich . Jury dokonało oceny stołów z uwzględnieniem zachowania tradycji wigilijnych, pomysłowości oraz estetyki i  przyznało miejsce I uczniom kl. II TG A, tj. Joannie Szczęsnej, Bartoszowi Rozenek, Pawłowi Kulesza i Dawidowi Ostrowskiemu.
Uczennice kl. II TG B tj. Aleksandra Anklewicz, Sylwia Rzepecka, Weronika Sikora i Karolina Ziółkowska zajęły II miejsce. Miejsce III zaś zdobyli znowu uczniowie kl. II TG A i byli to Karolina Masiak, Sylwia Grądek, Kinga Jenoch oraz Magda Deluga. Pozostali uczniowie z kl. II i III otrzymali wyróżnienia.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych- Agnieszka Szczęsna oraz Aneta Kasjaniuk-Pawlak.

Zwycięzcom gratulujemy!!