Aktualności › W Skłodowskiej w Wyszkowie - Owoce w szkole na każdy dzień
W ramach mechanizmu „Dalsze tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw” Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie wdrożył program zagospodarowania owoców (jabłek) wycofanych z rynku, wyprodukowanych w Nowej Wsi k. Warki. Pan Robert Bujarski, w dniu 06.12.2014 r., dostarczył szkole 5850 kg jabłek.  Już od poniedziałku (08.12.2014 r.) uczniowie mogą nieodpłatnie konsumować pyszne jabłuszka.
Już w pierwszym dniu widać ogromne zainteresowanie uczniów chęcią  zmiany nawyków żywieniowych młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców w ich codziennej diecie. W celu zapewnienia prawidłowego wykorzystania owoców i warzyw w ramach programu, owoce spożywane będą wyłącznie na terenie szkoły. Porcje owocowe będą spożywane na przerwach.
Uczniowie bardzo chwalą pomysł wspierania producentów owoców i warzyw.