Aktualności › Wycieczka uczniów Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych do wydawnictwa AGORA
7 listopada 2014 roku uczniowie klasy II Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych z opiekunami p. Anna Kozon i p. Moniką Studniarz  zwiedzili nowoczesny gmach wydawnictwa Agora w Warszawie.
Przewodnikiem był redaktor działu „Co jest grane?” p. Marcin Osojca, który omówił historię powstania gazety. Uczniowie dowiedzieli się jakie są etapy powstawania publikacji począwszy od pomysłów po planowanie układu na stronie aż do łamania  i korekty tekstu.

Młodzież była zadowolona z wycieczki, gdyż wydawnictwo jest ściśle związane z ich przyszłym zawodem oraz zainteresowaniami. Rozmowa z pracownikiem odpowiedzialnym za skład i łamanie gazety utwierdziła ich w przekonaniu, że praca w zawodzie, który wybrali to bardzo ciekawe, a zarazem odpowiedzialne zajęcie. Wrócili bogatsi o nową wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych.