Aktualności › „WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM...”- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 7 listopada 2014 roku uczniowie klas II LOS, II LOM, III LOM, I TH pod kierunkiem nauczycieli Kariny Gnatkowskiej, Jacka Niewiadomskiego i Moniki Studniarz przedstawili społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stała się doskonałą okazją do przypomnienia jak ważne są słowa ojczyzna, patriotyzm, walka o wolność. Zaprezentowane przez młodzież utwory poetyckie oraz piosenki znakomicie wpisały się w klimat uroczystości oraz pokazały, że o wolności można mówić nie tylko wzniośle i patetycznie.
Montaż słowno-muzyczny na pewno pozostawił ślad w pamięci zgromadzonej publiczności oraz podkreślił, że to właśnie  młode pokolenie będzie tworzyć przyszłość, a  my wszyscy powinniśmy być dumni z faktu, że jesteśmy Polakami. Dopełnieniem uroczystości z okazji Święta Niepodległości była dekoracja przygotowana przez Marzenę Getka i Sylwię Wojciechowską oraz prezentacja multimedialna , którą przedstawiła Agnieszka Motyka.