Aktualności › II OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE

Tematem przewodnim II Olimpiady Wiedzy o Turystyce na  rok szkolny 2014/15 jest potencjał turystyczny i hasło: „Małe też może być piękne – potencjał turystyczny miejsc i obszarów”

Organizatorem Olimpiady jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Tegoroczna edycja Olimpiady ma na celu zwrócenie uwagi na atrakcje i produkty turystyczne realizowane w skali mikro. Ideą organizatorów jest zainteresowanie uczestników najbliższym otoczeniem miejsca zamieszkania czy nauki, a następnie zaprezentowanie potencjału tego obszaru w formie scenariusza ( planu, programu) rozwoju turystycznego podczas etapu centralnego Olimpiady.  Olimpiada została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej. Udział w Olimpiadzie daje możliwość:

• sprawdzenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w branży turystycznej
  • poszerzenie zainteresowań w zakresie turystyki
  • zwolnienie finalistów Olimpiady etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej
  • przyjęcia laureatów Olimpiady na wyższe uczelnie z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

W dniu 6 listopada 2014r,  16 uczniów klas II i IV Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie przystąpiło do zawodów I stopnia ( etap szkolny) Olimpiady. Zadaniem uczestników Olimpiady było rozwiązanie testu. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką wiedzą. Zgodnie z regulaminem Olimpiady do zawodów II stopnia ( etapu okręgowego ) może przystąpić tylko dwóch zawodników z najwyższą punktacją. W zawodach okręgowych 9 stycznia 2015r w Warszawie naszą szkołę będą reprezentować:

1. Szczepańska Klaudia z klasy II TOT
  2. Zawadzka Martyna z klasy IV TOT.

Przygotowaniem uczniów do Olimpiady zajmują się: Bożena Pikora i Emilia Podleś.

Materiał  opracowała – Bożena Pikora