Aktualności › Podróż po lokalnym rynku pracy

W dniu 2.10.2014r. uczniowie klasy I TGa pod opieką wychowawcy p. Bogusławy Pawelskiej – Kozon i p. Anny Przesmyckiej  w ramach poznania specyfiki przyszłego zawodu, udali się na wycieczkę do lokalnych zakładów gastronomicznych.
Celem tej eskapady były trzy lokale o zróżnicowanym charakterze, tj. Dom Weselny „Kasztelanka”, restauracja „Wyszkowianka” oraz  „Bar Popularny”. Uczniowie poznali nie tylko wyposażenie technologiczne zakładów gastronomicznych, układ funkcjonalny pomieszczeń, asortyment lokali ale co najważniejsze mogli posłuchać ciekawych historii opowiadanych przez naszych lokalnych restauratorów ,m.in. o tym jak kiełkowała w nich myśl o założeniu własnej działalności gospodarczej oraz jak ją realizowali na przestrzeni lat. To niezwykle ciekawe doświadczenie dla przyszłych adeptów sztuki kulinarnej, tym bardziej, że uczniowie już myślą poważnie o własnej przyszłości.
Wycieczka ta to jeden z elementów tegorocznej akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, która w tym roku przebiega pod hasłem „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy”.
Rynek pracy zmienia się tak szybko i dynamicznie, że trudno być zawsze na bieżąco, jednak przynajmniej od czasu do czasu warto poświęcić chwilkę na sprawdzenie „co słychać”, co się zmienia w naszym obszarze zainteresowań, co warto poznać. Choć przyjaźń to niełatwa i czasami bolesna... zdecydowanie warto ją pielęgnować i rozwijać. Pierwszoklasiści podjęli wyzwanie i zapoczątkowali tę akcję w naszej szkole. Dalsze działania to warsztaty i spotkania z doradcą zawodowym i specjalistą HR (Human resources).
Dla wyjaśnienia: Pracownik działu HR to osoba od dysponowania Twoim potencjałem. To osoba od rekrutacji i motywowania już zatrudnionych jednostek. Dział HR rekrutuje osoby do innych działów, przeprowadza cały proces rekrutacyjny w poszukiwaniu odpowiedniego pracownika. Organizuje także szkolenia zawodowe i motywacyjne. Zatrudniona osoba chce dalej się rozwijać w branży i nie tracić zapału do pracy, a HR nad tym czuwa.
Inne działania przewidziane w tej akcji to spotkanie uczniów klas maturalnych z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy, prawnikiem, absolwentem naszej szkoły, projekcja filmu, wystawa informacji o rynku pracy, porady i konsultacje indywidualne i szereg innych.