Aktualności › W NAGRODĘ DO TWIERDZY MODLIN
Dzień w Twierdzy Modlin to program historyczno – krajoznawczy i przygodowy, w którym w nagrodę, zgodnie z tradycją Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie wzięli uczniowie będący przodownikami nauki, posiadający 100% frekwencję i aktywnie uczestniczący w życiu szkoły.
Część historyczno – krajoznawcza polegała na zwiedzaniu wraz z przewodnikiem: Kasyna Oficerskiego, Bramy Ostrołęckiej, Bramy Ks. Poniatowskiego, schronu Pułkownika Piętki (budowla podziemna z chodnikiem kontrminowym), Działobitni Generała Dehna oraz panoramy okolic Modlina – ujście Narwi do Wisły.

Na część przygodową składały się musztra wojskowa, zawody strzeleckie z różnych pozycji oraz zabawa tematyczna. Zadaniem uczestników zabawy było poruszanie się przy pomocy map podziemiami, starymi budynkami odnajdując ukryte wskazówki i w fazie końcowej wydostanie się z Twierdzy. Efektywna współpraca w grupach, na które podzielono uczniów od Skłodowskiej doprowadziła do odnalezienia obozowiska i przygotowania wspólnego ogniska. Na ognisku smażono kiełbaski i chleb, a gospodarze Twierdzy przygotowali wspaniałą wojskową grochówkę.
Tegoroczna nagroda bardzo spodobała się uczniom, ponieważ poznali historię Twierdzy i wiele faktów historycznych związanych z tym miejscem,  uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które wyzwoliły mnóstwo pozytywnych wrażeń i odczuć.
Uczniowie od Skłodowskiej składają podziękowania Panu Grzegorzowi Pazik i Radzie Rodziców, dyrektorowi szkoły – Panu Marianowi Popławskiemu, którzy wspierali przedsięwzięcie i za sfinansowanie nagrody, kierownikowi wyjazdu – Pani Bożenie Pikora, opiekunom – Pani Mariannie Popławskiej, Pani Ewelinie  Błachno i Pani Sylwii Wojciechowskiej.