Aktualności › XXVII Olimpiada Wiedzy I Umiejętnośi Budowlanych
Dnia 8 marca w Zespole Szkół Architektoniczno Budowlanych i Licealnych w Warszawie odbyły się zawody okręgowe XXVII Olimpiady Wiedzy I UmiejętnoŚci Budowlanych. Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
Technikum Budowlane naszej szkoły było reprezentowane przez czterech uczniów, którzy zdobyli najwyższą punktację w zawodach szkolnych, byli to :
Iwański Ernest kl. IVTB
Mróz Piotr kl. IVTB
Petrykowski Mateusz kl. IVTB
Krawczyk Kamil kl. III TB
Celem Olimpiady jest:
- rozwijanie wŚród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętnoŚci budowlanych,
- kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego u uczniów i absolwentów szkół budowlanych,
- lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych,
- wyrobienie umiejętnoŚci samodzielnego zdobywania wiedzy,
- zapoznanie młodzieży z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi w dziedzinie budownictwa,
- zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień i stworzenie jej warunków szlachetnego współzawodnictwa,
- doskonalenie form i metod twórczej pracy nauczycieli z młodzieżą,
- stworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.
Podczas, gdy uczniowie wykazywali się wiedzą i umiejętnoŚciami budowlanymi opiekunowie także poszerzali swoją wiedzę biorąc udział w wykładach na temat:
- Wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w budownictwie dr inż. Małgorzaty Leszczyńskiej-Domańskiej Prodziekana wydz. Architektury Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii w Warszawie.
- Wykorzystania starych zasobów przemysłowych dr inż. Marcina Pisarskiego Dziekana Wydz. Nauk Technicznych Europejskiej Uczelni Społeczno Technicznej w Radomiu
Uczniowie jak i opiekunowie p. Anna Gałązka - Rytelewska i p. Magdalena Mikołajczyk wrócili z głowami pełnymi nowych pomysłów , które będą wykorzystane w pracy i nauce
ZDJĘCIA W GALERII