Aktualności › POROZMAWIAJMY O AIDS I TOLERANCJI

1 XII to Światowy Dzień Walki z AIDS, który corocznie obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W naszej szkole program nawiązujący do tematyki HIV i AIDS został przygotowany 2 grudnia dla uczniów klas pierwszych.

Młodzież w prezentacji multimedialnej oraz montażu słowno – muzycznym przedstawiła sposoby zakażenia wirusem oraz odbiór społeczeństwa na osoby chore na AIDS. Duża częŚć programu poŚwięcona została problematyce braku tolerancji wobec chorych oraz obalanie mitów dotyczących choroby.

Program został przygotowany przez młodzież z klas: I LOM, I LOP, II TG, II TOT, II TCPG, I TCPG, II TH pod kierunkiem Pani Marianny Popławskiej, Pani Anny Przesmyckiej i ks. Mateusza Dobrzyckiego