Aktualności › Rozwijamy zainteresowania uczniów w Skłodowskiej!

W październiku w Świetlicy szkolnej odbyła się pierwsza w tym roku wystawa prac uczniowskich. Młodzież miała za zadanie wiernie odwzorować Światowej sławy dzieła wybitnych malarzy. Uczennice kl. II LOM profesjonalnie podeszły do próby odtworzenia takich dzieł jak np.: „Dama z łasiczką” Leonardo da Vinci , „ Słoneczniki ” Vincenta van Gogha, ,,Autoportret” Pablo Picasso.  Niejednokrotnie społecznoŚć szkolna miała problem z odróżnieniem kopii od oryginału co Świadczyć może o niezwykłych umiejętnoŚciach plastycznych uczennic. Wystawa została przygotowana przez p. Katarzynę Sawicką.

W listopadzie odbyły się kolejne dwie wystawy tematyczne. Pierwsza, dotyczyła Świątyń powiatu wyszkowskiego. Uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty na których zawarte zostały zdjęcia i informacje o historii koŚciołów z miejscowoŚci rodzinnych naszych uczniów.  Uczniowie kl. I TB wykonali wspaniałe makiety Świątyń, które były wiernymi kopiami zabytkowych obiektów. Wszystkie prace wykonane zostały metodą półprojektu w ramach zajęć wiedza o kulturze pod kierunkiem p. Katarzyny Sawickiej. Celem było ukazanie talentów konstruktorskich i rozwijanie zainteresowań uczniów.

Wystawa została przygotowana przez p. Katarzynę Sawicką i p. Sylwię Wojciechowską. Druga wystawa związana była z Tygodniem Edukacji Globalnej (16-24 listopada), na której  został przedstawiony problem niskich standardów  życia dzieci w krajach globalnego południa. Jej celem było również uwrażliwienie społecznoŚci szkolnej na dramatyczną sytuację ograniczania edukacji  dzieci i młodzieży w krajach Trzeciego Świata. Wystawa została przygotowana przez uczennice kl. I TOT i II TOT pod kierunkiem p. Bożeny Pikora i p. Marzeny Getka .