Aktualności › Dać siebie innym

Dnia14 października 2013 r. już po raz trzeci, dzięki fundacji „Dać siebie innym” na warszawskiej Kempie Potockiej odbył się charytatywny bieg „ Wybiegaj SprawnoŚć”. Honorowy Patronat nad imprezą objęła małżonka prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Dochód z tej imprezy został przeznaczony na zakup 2 profesjonalnych wózków inwalidzkich oraz 10 turnusów wczasów rehabilitacyjnych dla nieuleczalnie chorych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia.

Podczas imprezy, oprócz biegu głównego na 5 kilometrów, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca uczestników, w tym po raz kolejny nauczyciel naszej szkoły - p. Bogusława Pawelska – Kozon, odbył się symboliczny bieg dla niepełnoprawnych. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyli się także biegający Spartanie a także Marcin Lewandowski – czwarty zawodnik Mistrzostw Świata w Moskwie na 800 metrów, olimpijczyk, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski. A ponieważ wziął też czynny udział w biegu, szybsi zawodnicy mieli niepowtarzalną okazję żeby sprawdzić się w bezpoŚrednim pojedynku.

Jednak prawdziwymi zwycięzcami były dzieci, którym ten bieg miał pomóc.

To szlachetna akcja, piękna idea. Fajnie, że biegi charytatywne są coraz bardziej popularne a trud codziennych ćwiczeń może się realnie przełożyć na czyjeŚ zdrowie i życie

W przyszłym roku stawką biegu również będą dwa wózki i sprzęt rehabilitacyjny. Przeznaczone one mają być dla OŚrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach

www.youtube.com/watch