Aktualności › P A Ź D Z I E R N I K - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK

Kto wymyŚlił takie Święto?

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właŚnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 4 lat to Świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka proponuje i zachęca do udziału w różnorakich konkursach .

Więcej informacji w zakładce

Z życia ZS 1 - Biblioteka- Ważne wydarzenia