Aktualności › PEŁNA DEMOKRACJA U SKŁODOWSKIEJ

Ważnym elementem wszechstronnego wychowania jest kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich uczniów, m.in. poprzez zaangażowanie młodzieży w życie szkoły. Sprzyja temu działalnoŚć  Samorządu Uczniowskiego.

W dniu 1 października 2013 r. w Świetlicy szkolnej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

W wyborach udział wzięło 12 kandydatów z klas pierwszych i drugich wszystkich typów szkół. Łącznie w głosowaniu wzięło udział około 750 uczniów z 31 klas. WczeŚniej kandydaci przeprowadzili kampanie wyborcze, wykonali samodzielnie plakaty prezentujące hasła, ich postulaty, oczekiwania  w bieżącym roku szkolnym.
Wyniki głosowania poznamy w piątek  4 października 2013 r. Już teraz z niecierpliwoŚcią czekamy na reprezentantów młodzieży we wszystkich sprawach szkolnych. Zaprzysiężenie Samorządu uczniowskiego odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej.  Wszystkim startującym a szczególnie wygranym serdecznie gratulujemy.

Praca w samorządzie wyzwala inicjatywę i dyscyplinę, ułatwia identyfikowanie się z celami i zasadami grupy oraz poczucie odpowiedzialnoŚci za życie w szkole. Kształtuje tak niezbędne w życiu umiejętnoŚci oraz stwarza okazję do ujawniania umiejętnoŚci przywódczych i bakcyla przedsiębiorczoŚci.
MieliŚmy okazje poznać wagę Tych organów szkoły w codziennym życiu a szczególnie podczas ewaluacji zewnętrznej w ubiegłym roku szkolnym.

Przewodniczący SU
Jacek Rosiński