Aktualności › Program artystyczny z okazji Roku Juliana Tuwima dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wyszkowie

W dniu 21 czerwca 2013 roku młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprezentowała uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 program artystyczny z okazji Roku Juliana Tuwima.

SzeŚćdziesiąta rocznica Śmierci artysty oraz setna rocznica jego debiutu stały się doskonałą okazją do przybliżenia sylwetki i twórczoŚci genialnego poety.

Uczniowie klas III TB i II TOT przygotowani przez Katarzynę Zglinicką i Karinę Gnatkowską przedstawili widowisko „W Tuwimowie” oparte o wybrane, najbardziej znane utwory Juliana Tuwima. Nie zabrakło wierszy: „Lokomotywa”, „Okulary”, „Słoń Trąbalski”, „Zosia Samosia” czy „Abecadło”, jednak największy aplauz zgromadzonej publicznoŚci wzbudził utwór „Rzepka”.

Na szczególną uwagę zasługiwały również kostiumy sceniczne, rekwizyty oraz atrakcyjna oprawa występu. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 Świetnie znali wiersze Tuwima oraz aktywnie uczestniczyli w zaprezentowanym montażu słowno – muzycznym.